“What’s Up With Cops Ticketing Jaywalkers at McGuinness?”

O CO CHODZI Z MANDATAMI DLA PRZECHODNIÓW NA McGuinness?

Przejście dla pieszych na McGuinness należy do bardzo niebezpiecznych od długiego czasu. W grudniu zeszłego roku 32-letnia Nicole Detweille została śmiertelnie potrącona tam przez samochod. Od tego czasu policjanci ostrzegają przechodniów przed przechodzeniem na czerwonym świetle w tym miejscu. Konsekewncje są i będą w postaci mandatów lub upomnienia włacznie ze spisanie danych osobistych. Widocznie atwiej jest kontrolować pieszych niz szybkość jazdy kierowców…Ale jednak może warto poświęcić dodtakową minutę i poczekać na zielone światło? Dla własnego bezpieczeństwa i swiętego spokoju.

“Watch: Day Laborers & Sexual Harassment in Hassidic Williamsburg”

Obejrzyj: Pracownicy a wykorzystywanie seksualne w Hasydzkim Williamsburg’u.

v

Nowy Jork, a w tym Brooklyn to dom dla bogatych i biednych. Ten krótki dokument rzuca światło na sytuację kobiet – imigrantow, między innymi z Puerto Rico i Dominikamny, które każdego ranka czekają na skrzyżowaniu Division i Marcy w nadziei, że tego dnia zostaną wybrane do pracy przez Hasydzkich Żydów, którzy szukają taniej pomocy domowej. Te kobiety zazwyczaj zarabiają około 10 dolarów na godzinę za sprzątanie domów lub biur. Niestety jak pokazuje poniższe video, są one często molestowane seksualnie przez swoich meskich Hasydzkich pracodawców. Nieprawidłowe zachowania przejawiają się w formie próśb o pochylenie sie w czasie sprzątania w celu filmowania ich części intymnych lub tez dawania masazu swoim pracodawcom.
Ten film to cichy testament, który ukazuje tą niesprawiedliwość oraz zakłamanie środowisk uprzywilejowanych i pokazuje sytuację kobiet, która musi sie zmienic.

“Another Traffic Death: Young Woman Killed By Bus in Williamsburg”

Kolejna tragiczna śmierć młodej kobiety potrąconej przez autobus na Williamsburg’u.

21-letnia Marisol Martinez zmarła tragicznie o 1:30am w niedziele (3/2) potrącona przez autobus MTA na rogu Union i Meeker na Williamsburg’u. SzŁa w kierunku północnym na Union ave kiedy uderzył w nią autobus Q59, gdy skręcała w lewo w ulicę Meeker.
Uważajcie na siebie!

Join the Conversation

2

  1. Clearly they should be ticketing. I both drive and walk in the area and I know this is NY but people’s complete disregard for their own safety is astonishing. It will be a green light for me, I’ll be driving about 15-20mph and at least once a week there will be a person who without even looking or breaking stride will cross the street and look at me like I’m the asshole.

    People complain about safety then cross in the middle of the block without looking or having the light. You can’t have it both ways.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *